top of page

Zespół

Nasz zespól stanowią  wykwalifikowani nauczyciele oraz nauczyciele akademiccy, posiadający bogaty dorobek zawodowy i naukowy oraz duże  doświadczenie we współpracy  międzynarodowej. Zarządzali międzynarodowymi projektami , byli autorami projektów, współpracują z międzynarodową kadrą . Potrafią pracować zarówno samodzielnie jak i w zespole, są kreatywni. Zdobywane doświadczenia potrafią wykorzystać w pracy dydaktyczno-wychowawczej.   Ze względu na specyfikę szkoły posiadają wysokie kompetencje w pracy z uczniem cudzoziemskim  oraz  prowadzeniu  zajęć metodą zintegrowanego nauczania przedmiotowo-językowego (CLIL).

Our team consists of both qualified teachers and academics with extensive professional and academic achievements and vast experience in international cooperation. They have managed international programs, authored projects and worked with international staff. 

Our creative educators are able to work independently as well as in a team. Also, they are able to utilise the gained experience in teaching and educational process. Due to the school specificity the pedagogues are highly competent in working with foreign students and conducting classes using the method of Content and Language Integrated Learning (CLIL).

 

23360531461_ac4b620826_o — kopia1.jpg

Małgorzata Kulesza

Coordinator of European projects

W mojej długiej i ciekawej karierze zawodowej byłam nauczycielką chemii i przyrody, wychowawcą klas oraz wicedyrektorem szkoły. Od 2003 roku jestem aktywnie zaangażowana w przygotowanie i zarządzanie międzynarodowymi projektami realizowanymi w ramach programów Erasmus+, Uczenie się przez całe życie, Kapitał Ludzki oraz Norweski Mechanizm Finansowy . Wiele z nich było wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie EDUinspiracje organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie. Współpracuję z międzynarodową kadrą w ramach wielu globalnych społeczności takich jak Microsoft Innovative Education Expert, Take Action Global czy Scientix . W 2018 roku reprezentowałam Polskę na światowym forum najbardziej innowacyjnych nauczycieli świata Microsoft Education Exchange E2 w Paryżu . Za swoją pracę zostałam nominowana przez European Schoolnet w Brukseli i otrzymałam tytuł Bohatera Europy 2018 roku w kampanii europejskiego kanału Euronews. W 2019 roku znalazłam się w gronie finalistów ogólnopolskiego konkursu Nauczyciel Roku. Uważam, że globalne zmiany, z którymi spotykają się młodzi ludzie wymagają nowych kompetencji i umiejętności, a realizacja międzynarodowych projektów odgrywa kluczową rolę w ich kształtowaniu. Bardzo ważne jest budowanie relacji z innymi, którzy patrzą na świat w inny sposób, są związani z inną specjalnością oraz myślą i pracują inaczej niż my. Zdobyte w ramach międzynarodowej współpracy doświadczenia nauczyciele wdrażają w pracy dydaktycznej i wychowawczej, a uczniowie uczą się bardziej świadomie i z przekonaniem, że zdobyte umiejętności na pewno wykorzystają w przyszłości.

MicrosoftTeams-image (15).png

Karolina Gawlak

Chemistry

Od dziecka pasjonowały mnie nauki przyrodnicze. Owocem tego stał się wybór studiów chemicznych. Obecnie na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzę badania w ramach studiów doktoranckich z chemii. Prowadzę badania nad nanomateriałami tlenkowymi do fotoelektrochemicznego otrzymywania wodoru. Tematyka ta ściśle związana jest z Cele Zrównowazonego Rozwoju.
W pracy naukowej tej miałam przyjemność współpracować z naukowcami z wielu ośrodków krajowych i zagranicznych w ramach 3 projektów Narodowego Centrum Nauki. Byłam kierownikiem jednego z tych projektów.
Moją pasją jest nauczanie i poszukiwanie z uczniami odpowiedzi jak działa świat z mikroskopowego, chemicznego punktu widzenia. Wciąż pytam "dlaczego?" i staram się do tego zachęcać uczniów. Fascynuje mnie to jak nasze różne punkty widzenia stają się dla mnie i moich uczniów przyczynkiem do dalszych naukowych poszukiwań.

MicrosoftTeams-image.png

Magdalena Belniak

Economics i Business and Management

Ph.D. in economics with the specialization of Management, Master in International Management. Certificated Academic Tutor and Career Tutor. Assistant professor at the Cracow University of Economics - Department of Economics and Organization of Enterprises, Institute of Management, College of Management and Quality Sciences. Expertise and scientific interests focused on management and entrepreneurship, especially international management as well as international marketing, business internationalization, international strategies and strategic management. Collaboration with many academic centres in Poland and abroad. Since two years - teacher of Economics and Business and Management at Kolegium Europejskie High School. Private - ski instructor and teenage mother.

MicrosoftTeams-image (2).png

Małgorzata Walczak

Physics 

Od wielu lat jestem związana z Wydziałem Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki krakowskiej ASP. Pracuję również jako nauczyciel fizyki w Kolegium Europejskim w Krakowie. Posiadam doktorat europejski z fizyki obroniony na Uniwersytecie w Madrycie. Brałam udział w projektach EU Marie Curie Actions zarówno jako stypendysta oraz jako kierownik projektu.

Interesuję się interdyscyplinarnymi badaniami dzieł sztuki, gdzie nauki humanistyczne spotykają się ze ścisłymi. Jestem zaangażowana w projekty o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Bardzo lubię pracę z młodymi ludźmi, którzy swoim entuzjazmem zawsze wyznaczają nowe kierunki rozwoju.

MicrosoftTeams-image (8).png

Grzegorz Całko

Computer Science

A Computer Science teacher who is a technology and sports enthusiast. A teacher by choice and passion:) Privately a husband and father of three boys.

MicrosoftTeams-image (16).png

Grzegorz Ciemała

History 

Brałem udział w wymianie młodzieży (jako nauczyciel) w 2011 w Maladze (Hiszpania) i w 2021 w Szwecji. W czasie gdy gościliśmy uczniów wraz z nauczycielami z Włoch ( ostatnio w 2019 przed pandemia) to oprowadzałem ich jako licencjonowany przewodnik miejski po Krakowie. Zresztą zawsze gdy gościmy nauczycieli i uczniów z wymiany z innych krajów to służę charytatywnie jako ich przewodnik, ukazując im piękne zakątki naszego Krakowa.

Zrzut ekranu 2022-02-12 o 20.45.49.png

Katarzyna Grudniewska

Visual Arts 

Jestem artystką i pedagożką. Doktorą w dziedzinie sztuki piękne i konserwacja. Otrzymałam dwukrotnie stypendium Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla najlepszych doktorantów. Od wielu lat prowadzę zajęcia z dziećmi, młodzieżą i seniorami. Głównym obszarem moich zainteresowań jest edukacja przez sztukę lub też, jak lubię mówić, edukacja dla sztuki. Przestrzeń szeroko rozumianej ekspresji i działań artystycznych wydaje mi się niezwykle istotna w rozwoju każdego człowieka i w mojej opinii stanowi podstawę umiejętnego budowania relacji ze światem. 

W Kolegium Europejskim prowadzę lekcje plastyki oraz dwuletni kurs Visual Arts dla uczniów klas IB. Angażuję się w liczne projekty związane z edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Uczestniczę w realizacji programu Laboratorium Obiektu oraz Laboratorium Kostiumu w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA. Pracuję jako nauczyciel akademicki w Krakowskim INstytucie Rozwoju Edukacji oraz Bielskiej Wyższej Szkole im. Tyszkiewicza. Prowadzę zajęcia z zakresu Edukacji Artystycznej, Rzeźby oraz projektów interdyscyplinarnych. Oprócz dorosłych studentów mam pod opieką również tych młodszych. Współpracuję z Uniwersytetem Śląskim Dzieci, gdzie od dwóch lat opowiadam o sztuce. 

Staram się również działać lokalnie. Współtworzę wraz z pracownikami m.in. MOCAKu, Cricoteki, Teatru KTO oraz Muzeum Podgórza projekt "Sąsiedzkie Podgórze", w którym staramy się realizować projekty kulturalne dla mieszkańców dzielnicy. Oprócz sztuki ważne są dla mnie działania na rzecz tolerancji i równego traktowania. Ukończyłam Akademię Edukacji Antydyskryminacyjnej i jestem członkinią grupy absolwenckiej, która działa na tym polu

MicrosoftTeams-image (17).png

Małgorzata Michalska

Polish and English literature

W świat literatury i języków obcych wprowadziła mnie moja mama, babcia-mistrzyni eufemizmów oraz niezapomniana polonistka. Z chwilą otwarcia domowej biblioteki, wiedziałam, że całe życie spędzę na czytaniu.
Kiedy w roku 2000 po raz pierwszy przeczytałam Heban Ryszarda Kapuścińskiego, nie zdawałam sobie sprawy, że 22 lata później nadal będę świadkiem konsekwencji problemu ubóstwa, będącego pierwszym Celem Zrównoważonego Rozwoju.
Lubię się uczyć - od profesorów, koleżanek i kolegów, ale również od uczniów.
Jestem magistrem filologii angielskiej oraz magistrem filologii polskiej (KUL). Byłam stypendystką programu MOST (edytorstwo, UJ). Posiadam również uprawnienia pedagogiczne oraz prawo do nauczania języka polskiego jako obcego (UJ). W roku 2017 uczestniczyłam w kursie metodycznym zwieńczonym certyfikatem CELTA przyznanym przez City of Glasgow College. Jako nauczyciel współpracowałam z Szkołą Języka Polskiego i Kultury w Motherwell, jako tłumacz ustny z Cordia Linguistics oraz jako Team Coach z H&M Online Center w Edynburgu. Obecnie jestem studentką Podyplomowego Studium Retoryki w Uniwersytecie Jagielloński, gdzie mam przyjemność poznawać tajniki sztuki krasomówczej.
Od kilku lat pracuję w Kolegium Europejskim, gdzie w ramach programu IB, jestem nauczycielem języka angielskiego oraz literatury polskiej. Podczas zajęć zastanawiamy się z uczniami, jak nie zgubić przyjemności czytania w gąszczu kontekstów oraz zagadnień z pogranicza poetyki i teorii literatury.
Moje zainteresowania oscylują wokół języka niderlandzkiego, języka angielskiego prawniczego, retoryki, teatru, jak i nowych trendów w literaturze współczesnej.

1e75acab-80f9-4ab7-bd76-8c2a694dfbec.JPG

Anzhela Shatilova

English and Russian Literature

My name is Angelika. I have been a teacher of the English language for 15 years. Teaching is my passion and i love the feeling of being a part of teachers' society. I teach students and they teach me. Such a form of education is the most effective, I believe. I am keen on taking part in different international projects, workshops, conferences and courses. I am also the person who is an active participant of UNESCO projects in our school such as Climate Action Project, Hash Track Project, etc. I am also the creator and organizer of Anuual Charity Market - all money is directed to orphanage. Of course, all projects have been (and always are) realized in the collaboration with other teachers and it gives me wings to create more and more new, interesting, perfect events and activities.

MicrosoftTeams-image (13).png

Katarzyna Oziębła

Spanish

Praca z dziećmi i młodzieżą to moja pasja - uwielbiam uczyć, budować więzi, obserwować i czerpać inspiracje od uczniów. Jestem nauczycielką języka hiszpańskiego i od 3 lat działam w międzynarodowym środowisku. Każdego dnia staram się  uwrażliwiać młodego człowieka na różnorodność i wspierać go w drodze do samodzielnego i świadomego poznawania świata. Uważam, że krytyczne myślenie, otwartość i umiejętność współdziałania są kluczowymi kompetencjami, które pragnę rozwijać zarówno u swoich uczniów jak i u siebie.

IMG-20220223-WA0000~2.jpg

Anna Giermek

Biology

Odkąd pamiętam, fascynuje mnie to, jak działa świat, dlatego zostałam naukowcem. Uważam, że bardzo ważną rolą biologa-naukowca są działania popularyzujące naukę i przekazywanie wiedzy w ciekawy i przystępny sposób. Studiowałam biologię i ochronę środowiska, a dodatkowo ukończyłam studia podyplomowe z alternatywnych źródeł energii, co więcej jestem aktywnym naukowcem - obecnie pracuję nad ukończeniem pracy doktorskiej. Moją główną pasją naukową jest biologia ewolucyjna, czyli dziedzina badająca przyczyny zjawisk zachodzących w przyrodzie. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, a także od siedmiu lat mam przyjemność pracować jako nauczyciel w szkołach anglo- i dwujęzycznych. Działam w zakresie różnych przedmiotów z grupy “science/nature”, a także tworzę projekty interdyscyplinarne. W pracy dydaktycznej przede wszystkim cenię sobie możliwość kreatywnego działania oraz chłonne umysły dzieci i młodzieży. Na zajęciach kładę nacisk na obudzenie ciekawości świata oraz szlifowanie umiejętności dochodzenia do własnych rozwiązań - razem z podopiecznymi nie boimy się pobrudzić i wyjść poza schematy. Na moje metody pracy ogromny wpływ ma kilkuletnia współpraca z University of Jyväskylä w Finlandii, gdzie od podszewki poznałam fińskie metody nauczania, które chętnie wykorzystuję w codziennej pracy z uczniami. Dzięki licznym podróżom oraz zaangażowaniu w projekty i konferencje międzynarodowe miałam wiele okazji, by zaczerpnąć inspiracji z różnych zakątków świata.

bottom of page