Rezultaty i upowszechnianie
Publikacja
KoÅ„cowym rezultatem mini projektu „W jaki sposób możemy uczynić lepszym nasz Å›wiat?” jest publikacja opracowana przez zespóÅ‚ polskich i norweskich nauczycieli.
​
W publikacji pokazano przykÅ‚ady dziaÅ‚aÅ„ jakie uczniowie pod nadzorem nauczycieli przeprowadzili w polskiej i norweskiej szkole. PowstaÅ‚y bardzo ambitne prace, które pokazujÄ… w jaki sposób nauka w szkole może być powiÄ…zana z rozwiÄ…zywaniem rzeczywistych problemów. Uczniowie wykazali siÄ™ niezwykÅ‚Ä… kreatywnoÅ›ciÄ… i odpowiedzialnoÅ›ciÄ…. Mamy nadziejÄ™, że publikacja bÄ™dzie inspiracjÄ… dla nauczycieli, edukatorów i wszystkich pozostaÅ‚ych w ksztaÅ‚towaniu globalnej Å›wiadomoÅ›ci i zdobywaniu wiedzy opartej na rozwiÄ…zywaniu rzeczywistych problemów.
Konferencja - 23 listopada 2023 r.
Podczas konferencji uczestnicy projektu podzielili siÄ™ przemyÅ›leniami, w jaki sposób wdrożenie w szkole zagadnieÅ„ dotyczÄ…cych zrównoważonego rozwoju pozwala uczniom uczyć siÄ™ i rozumieć Å›wiat,
w którym żyjÄ… oraz rozwijać globalne kompetencje. Przedstawiono rezultaty projektu, które pokazujÄ… jak zmiana podejÅ›cia pedagogicznego i rozwijanie kompetencji przyszÅ‚oÅ›ci pozwala mÅ‚odym ludziom uczestniczyć w ksztaÅ‚towaniu zrównoważonej przyszÅ‚oÅ›ci.
​
W konferencji uczestniczyÅ‚o dwóch znanych i cenionych w Å›wiecie biznesu i edukacji prelegentów.
Tomasz Brzostowski, wiceprezes ds. nowoczesnych usÅ‚ug dla biznesu spóÅ‚ki Hitachi Vantara, który przybliżyÅ‚ nam wyzwania rynku pracy oraz kompetencje przyszÅ‚oÅ›ci, niezbÄ™dne pracownikom w coraz bardziej niepewnej i nieprzewidywalnej przyszÅ‚oÅ›ci.
​
Dr Dagmara Sokołowska (Instytut Fizyki im. M. Smoluchowskiego, Uniwersytet Jagielloński)
podzieliÅ‚a siÄ™ z uczestnikami niezwykle skutecznÄ… metodÄ… pracy w nauczaniu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych „odkrywanie przez dociekanie”, która angażuje naturalnÄ… ciekawość mÅ‚odego czÅ‚owieka i chęć zrozumienia Å›wiata.