top of page

Climate Action Project 2022

W okresie od września do listopada 2022 roku uczniowie naszej szkoły dołączyli do globalnego projektu Climate Action Project, który zgromadził ponad 3 miliony uczniów

z całego świata. Przez 6 tygodni badali przyczyny i skutki zmian klimatu, a także poszukiwali rozwiązań jak zatrzymać szybko postępujące zmiany na naszej planecie. Efektami swojej pracy dzielili się z rówieśnikami z innych krajów umieszczając w każdym tygodniu prezentacje, plakaty i filmy na wspólnej stronie internetowej. W ten sposób uczyli się wzajemnie od siebie oraz mieli bieżący dostęp do sytuacji klimatycznej w pozostałych krajach. Takie działania pozwalają nie tylko rozwijać umiejętności i wiedzę, ale zmieniają świadomość uczniów oraz społeczeństwa.

3 listopada uczniowie wzięli udział w światowym forum Take Action Global, podczas którego na żywo, za pośrednictwem narzędzi do wideokonferencji, mogli zaprezentować globalnej publiczności swoje najlepsze pomysły na ochronę planety. Jesteśmy dumni, że film podsumowujący prace w naszej szkole, wykonany przez Aimee Dudley, uczennicę klasy pre-IB 2, został wybrany do zaprezentowania i nagrodzony certyfikatem. Cieszymy się ogromnie , że nasi uczniowie są częścią tego światowego ruchu, głośno mówią o problemach, które ich dotyczą, podejmują działania i inspirują innych. Nieważne gdzie mieszkamy, skutki zmian klimatu odczuwamy wszyscy.


Inicjatorem projektu jest międzynarodowa organizacja pozarządowa Take Action Global, a swoim patronatem objęło go wiele znanych osób , instytucji , rządy kilkunastu krajów oraz media w 45 krajach.


Our students have joined the six-weeks Climate Action Project involving more than 3 milion students across 149 countries. The project aims to lead to a change of behavior concerning climate change and environmental through education. It is in collaboration with WWF, Earth Day, and NASA, and endorsed by Jane Goodall, scientists and public figures. Each week they have created video, posters and presentations of their findings to be published to the project website. This way students are able to learn from their peers globally and discover that climate change may appear very differently in other parts of the world.

On November 3, students joined for Climate Action Day- live, virtual interactions via video conferencing tools, so students were able to present their best ideas for protecting the planet to global audience. The summing up video, done by Aimee Dudley, our pre-IB 2 student, has been chosen and awarded with certificate.

The event is hosted by Take Action Global , a leading climate action education non-profit organization. We strongly believe that together we save ou planet!

Comments


bottom of page