top of page

Webinarium 07.12.2022 „W kierunku edukacji XXI wieku”

07 grudnia 2022 podczas spotkania online zaprezentowaliśmy rezultaty drugiego mini projektu „W kierunku edukacji XXI wieku” i wspólnie staraliśmy się znaleźć odpowiedzi na wiele pytań.

Jak przygotować uczniów do życia w coraz bardziej niepewnym świecie? Jakich umiejętności, wiedzy, doświadczenia potrzebują uczniowie, aby odnieść sukces w coraz bardziej niepewnym świecie? W tym kontekście program Celów Zrównoważonego Rozwoju, zaplanowany przez globalną społeczność do osiągnięcia w 2030 roku, opisuje przebieg działań mających na celu zniwelowanie ubóstwa, ochronę naszej planety i zapewnienie wszystkim dobrobytu. Prowadzenie skutecznej edukacji jest wpisane w realizację każdego CZR. Natomiast Cel 4 szczególnie mocno podkreśla zasadnicze znaczenia edukacji dla osiągnięcia wszystkich 17 CZR. Jedno z zadań tego celu wręcz zobowiązuje nas do edukacji na rzecz zrównoważonego rozwoju. Ogromną rolę odgrywa UNESCO, które wspiera realizację zadań wyznaczonych w poszczególnych celach. Rola edukacji jest nie do przecenienia. Podczas webinarium, przedstawiliśmy w jaki sposób idea zrównoważonego rozwoju jest realizowana w norweskiej szkole, a jak wygląda to w polskiej szkole. Zaprezentowaliśmy wspólne działania w projekcie na rzecz wymiany i promowania dobrych praktyk w zakresie zrównoważonego rozwoju.

W spotkaniu uczestniczyła Pani Małgorzata Herbich koordynator ds. Edukacji i Programu Szkół Stowarzyszonych UNESCO w Polsce, dyrekcja i nauczyciele Kolegium Europejskiego w Krakowie i Atlanten VGS w Kristiansund oraz goście z wielu szkół w Polsce i innych instytucji edukacyjnych.Comments


bottom of page